Mar 082013
 
Teatr Polski zaprosil Walese na spektakl o gejach

Trouble viewing translation? Select your default language using Google Translate near top of page. Please be patient with machine translation as it is an evolving technology. Gender, in particular, is problematic in machine translations.

Po ostatnich wypowiedział byłego prezydenta na temat gejów, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, Krzysztof Mieszkowski, wysłał do polityka zaproszenie na “Tęczową Trybunę” – spektakl o gejach. Wałęsa dostał zaproszenie na 26 marca. Przyjedzie do Wrocławia?

Przypomnijmy, Wałęsa stwierdził ostatnio między innymi, że “homoseksualni posłowie powinni siedzieć w ostatniej ławie sali plenarnej. A nawet dalej, za murem”, a także, że ” ja sobie nie życzę, aby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam – toleruję, rozumiem, nie mam pretensji – wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami”.
Były prezydent opublikował także na jednym z serwisów społecznościowych listy z gratulacjami od osób, które się z nim zgadzają.

- Dyrektor Mieszkowski osobiście poczuł się dotknięty słowami Lecha Wałęsy – mówi Kinga Wołoszyn – Świerk, rzeczniczka teatru. I dodaje: – Zaprosiliśmy prezydenta na najbliższy grany spektakl, może przyjedzie do nas, zobaczy “Tęczową Trybunę” i zmieni zdanie. Nie chcemy bojkotować Lecha Wałęsy, ale z nim rozmawiać. Tyle przecież osiągnął i tyle podróżuje po świecie, może po prostu nie skupia się na tym, co dzieje się w kraju?

Rzeczniczka nawiązuje do debaty dotyczącej związków partnerskich. “Tęczowa Trybuna” to spektakl Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Do stworzenia sztuki zainspirowało ich powstanie Pierwszego Gejowskiego Fanklubu Polskiej Reprezentacji Narodowej w Piłce Nożnej, który domagał się wydzielenia na stadionach w czasie Euro 2012 trybuny dla kibiców – gejów. Jednak temat ten był tylko punktem wyjścia do stworzenia spektaklu o nieudanej rewolucji społecznych i mentalnych zmian.

 

 

Teatr Polski zaprosił Wałęsę na spektakl o gejach – Wrocław – Naszemiasto.pl

Related...