Feb 192013
 
2013-02-19_111439

Trouble viewing translation? Select your default language using Google Translate near top of page. Please be patient with machine translation as it is an evolving technology. Gender, in particular, is problematic in machine translations.

Radomir Szumełda, poseł PO, który niedawno dokonał coming outu i deklaruje się otwarcie jako homoseksualista napisał list otwarty do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, w którym pyta go m.in. o to “czym mentalnie różni się od Gomułki”.

“Z dużym zażenowaniem dowiedziałem się o sobie, że jestem wykreowanym przez media sztucznym światem i do tego oderwanym od życia milionów Polaków. Przyzwyczaiłem się do tego języka pogardy i wykluczenia. Jest tylko jeden kłopot. Z jakiegoś bliżej mi nieznanego powodu jestem całkiem żywą, zaopatrzoną w uczucia i emocje istotą, a do tego jestem Polakiem, obywatelem tego Państwa i podatnikiem jak każdy inny” – napisał Szumełda nawiązując do słów Gowina z wywiadu dla “Gazety Wyborczej”. Szumełda dodaje następnie, że “takich jak on są miliony”. “Miliony, którymi Pan gardzi, którym odmawia Pan prawa do samostanowienia o sobie w imię Pańskich prawd. Myślę sobie, że skoro moje problemy są wyimaginowane, wykreowane i nieważne, to może moje podatki są również tak samo nieistotne i nieważne dla Pana jak cały ja?” – pyta. I dodaje, że “chciałby wejść w związek małżeński, ale Gowin mu na to nie pozwala” (chodzi o sprzeciw Gowina wobec uchwalenia ustawy o związkach partnerskich – red.).

“Walczył Pan z komuną, z rządami, które wszystkim bez wyjątku narzucały swój system wartości. Pytam się Pana, a czym Pan mentalnie różni się od Gomułki poza tym, że nie używa Pan opresji i przemocy? Proszę o wybaczenie, ale coraz trudniej dostrzec mi tę mentalną różnicę. Koledzy z PO krytykowali mnie za wypowiedzi, w których wyrażałem swój pogląd, że konserwatywne skrzydło PO, głosując przeciwko projektom ustaw bez jakiegokolwiek komentarza, podpisało się tym samym pod mową pogardy i nienawiści poseł Pawłowicz. Jak widzę, nie myliłem się. Dobrze się Pan czuje w obecności poseł Pawłowicz. Gratuluję wybornego towarzystwa” – pisze następnie Szumełda.

 

 

Gej z PO do Gowina: chciałbym wejść w związek małżeński – WPROST

Related...