Aug 092012
 
Demonstracja gejów i lesbijek domagajacych sie ustawy o zwiazkach partnerskich

Trouble viewing translation? Select your default language using Google Translate near top of page.

- Udało się zmienić podejście konserwatystów z PO. Teraz jest pytanie nie o to, czy wprowadzać, ale jak to zrobić. To sukces – mówi poseł Artur Dunin z PO o nowym projekcie ustawy o związkach partnerskich. Ustawa, której autorem jest “gowinista” Jacek Żalek, różni się od liberalnego projektu Dunina brakiem możliwości rejestracji związków. – A na to nie mogę się zgodzić – mówi Dunin.
- Mój projekt nie narusza konstytucji, bo nie wprowadza instytucji paramałżeństwa. Związek partnerski to tak naprawdę zawoalowana próba wprowadzenia paramałżeństwa, czyli de facto tzw. małżeństwa homoseksualnego – mówi Jacek Żalek z PO, który ujawnił w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”, że jego projekt jest już gotowy. – Używam kategorii “wspólnego pożycia”. Ale nie nadaję temu pożyciu małżeńskiego charakteru – wyjaśnia.

Tymczasem od kilku miesięcy trwa w Platformie dyskusja nad projektem łódzkiego posła Artura Dunina. Jego szczegóły projektu przedstawiliśmy w Gazeta.pl jako pierwsi. Dunin, który dużo wcześniej zapowiedział własny projekt dotyczący związków partnerskich, przyznaje, że musi zapoznać się ze szczegółami projektu Żalka, zanim go oceni. Dodaje jednak, że ma wątpliwości co do jego jakości prawnej. – Boję się, że może mieć duże wady prawne, które jakby wykluczają rozmowy na jego temat – wyjaśnił dziś w rozmowie z Gazeta.pl.

Damian Piwowarczyk
PHOTO: Demonstracja gejów i lesbijek domagających się ustawy o związkach partnerskich
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12281300,Dunin__To_sukces___nasi_konserwatysci_juz_nie_pytaja_.html

Related...